Osiedle Słoneczne w Kaźmierzu: Nowoczesność i ekologia

Osiedle Słoneczne w Kaźmierzu to inwestycja, która łączy w sobie nowoczesność i ekologię. Znajdujące się tu domy, zarówno wolnostojące, jak i bliźniaki, są budowane z wykorzystaniem nanotechnologii i wyposażone w panele słoneczne. Dzięki tym rozwiązaniom, mieszkańcy mogą cieszyć się niezależnością energetyczną, a ich domy są przyjazne dla środowiska.

Innowacyjne technologie w budownictwie

Domy na Osiedlu Słonecznym są budowane w systemie nanotechnologii, co oznacza, że do ich budowy wykorzystuje się drewniany szkielet, a ściany powstają z kilku warstw o łącznej grubości 31,5 cm. Dzięki temu, domy są niezależne od zewnętrznych dostaw energii. Nie są nawet podłączone do sieci gazowej, ponieważ całą energię potrzebną do ogrzania budynku oraz wody wytwarzają zainstalowane na dachu panele fotowoltaiczne.

Ogrzewanie domu za pomocą mat infrared

Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem zastosowanym na Osiedlu Słonecznym jest sposób ogrzewania domu, do którego wykorzystuje się maty infrared zasilane energią słoneczną. Maty są umieszczane pod podłogą, a temperaturą w każdym pomieszczeniu można sterować oddzielnie. Dzięki temu, domy mają dodatni bilans energetyczny, czyli wytwarzają więcej energii niż są w stanie zużyć.

Lokalizacja i infrastruktura Osiedla Słonecznego

Osiedle Słoneczne znajduje się w Kaźmierzu, miejscowości położonej nieopodal Poznania. Mimo że jest to spokojna, zielona okolica, mieszkańcy mają łatwy dostęp do rozwiniętej strefy handlowej, opieki lekarskiej oraz edukacji. Na miejscu funkcjonuje gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole. W planach jest również budowa placu zabaw.

Ceny domów na Osiedlu Słonecznym

Ceny domów na Osiedlu Słonecznym są konkurencyjne w porównaniu z cenami innych domów w okolicy Poznania wykorzystujących nowe technologie. Domy są dostępne w różnych standardach wykończenia, co pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych przyszłych mieszkańców.

Check Also

Lokalizacja Słoneczne Osiedle Kaźmierz: Połączenie natury i nowoczesności

1. Bliskość natury: Słoneczne Osiedle Kaźmierz jest zlokalizowane w malowniczej okolicy, gdzie dominują tereny zielone, …